This is default featured slide 1 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. Więcej »

Leasing samochodów osobowych

Leasing samochodów osobowych - Tylko w najbliższym czasie - prawdopodobnie do marca 2014 - istnieje możliwość odliczenia 100% VAT na auta z kratką. zachęcamy do zapoznania się z ofertą leasingu i skorzystania z chwilowej luki w prawie, ponieważ prawa nabyte w tym czasie dają możliwość zwrotu ZAT od całej kwoty leasingu. Więcej »

This is default featured slide 3 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. Więcej »

This is default featured slide 4 title

You can completely customize the featured slides from the theme theme options page. You can also easily hide the slider from certain part of your site like: categories, tags, archives etc. Więcej »

Kredyt inwestycyjny

Pragnisz by twoja firma rozwinęła się, masz pomysły, kontrakty ale nie wiesz jak to sfinansować - zadzoń do nas lub wypełnij formularz na naszej stronie - nasi specjaliści pomogą znaleźć najkorzystniejsze rozwiązania - mamy w ofercie liczne kredyty inwestycyjne, obrotowe. A może leasing... Więcej »

 

Odliczenie 100% VAT

2012-bmw-5-seriesNa początku bieżącego roku pojawiła się możliwość odliczenia 100% VAT od aut osobowych. Ministrstwo Fiinansów zapewne nie pozwoli długo na taką ulgę podatkową – wszyscy wiemy że potrzeby naszego budżetu są nieograniczone, a cele ministerstwa Finansów zupełnie rozbieżne z interesem przedsiębiorców. Możliwość odliczenia VAT od środka transportu i od paliwa kupowanego na auta “ciężarowe” to dla przedsiębiorców naprawdę bardzo duża ulga podatkowa. Skoro więc taka możliwość pojawiła się zachęcamy wszystkich którzy mają w planach zakup samochodu do firmy by z tej możliwości skorzystać. Wiadomo, że nie zawsze chcemy i mamy możliwość zakupu za gotówkę. Jednak podobne możliwości i ulgi daje zakup finansowany leasingiem.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wypełnienia krótkiej ankiety na naszej stronie – Wasze zapytanie trafi do większości banków zajmujących się finansowaniem zakupu samochodów w postaci leasingu, a my prześlemy Państwu wszystkie oferty. Temat samochodów z kratką powraca co kilka lat, jednak Ministerstwo Finansów dba o to by przedsiębiorcy nie odliczyli za dużo takich samochodów wprowadza adaptacje przepisów na swoją korzyść. Mozliwość, która pojawiła się w tym roku wynika z tego ze nasze prawo musi zmierzać do zasad obowiązujących w całej UE jednak rząd stara się jak może by ten fakt przeciągnąc możliwie w czasie. 

Nasuwa się pytanie:2013 BMW 6 Series Gran Coupe

– Przedsiębiorca zamówił samochód z homologacją ciężarową. Odbierze go dopiero w marcu lub kwietniu, czyli zapewne po wejściu w życie derogacji VAT. Czy jeśli obecnie podpisze umowę leasingową, a auto trafi do niego już po zmianie przepisów, to nadal będzie miał prawo do pełnego odliczenia VAT?

Warunkiem koniecznym skorzystania z prawa do pełnego odliczenia podatku VAT zawartego w cenie samochodu, niezależnie czy kupujemy go za gotówkę, czy też bierzemy w leasingu, jest odbiór przez klienta samochodu przed wejściem w życie przepisów znowelizowanej ustawy, implementującej do polskiego prawa unijną derogację VAT. Co ważne, w przypadku leasingu, umowa leasingowa musi zostać zarejestrowana w urzędzie skarbowym do 30 marca 2014 r. Stanowisko to znajduje potwierdzenie w niemal identycznie brzmiących opiniach ekspertów podatkowych konsultowanych przez IBRM Samar.

Jerzy Martini, partner w kancelarii Martini i Wspólnicy, ekspert ds. podatkowych: Zgodnie z projektem ustawy /…/ prawo do kontynuowania pełnego odliczenia VAT w przypadku umów leasingowych dotyczy wyłącznie sytuacji, gdy doszło do wydania pojazdu jeszcze w okresie obowiązywania obecnych przepisów. Jeśli samochód zostanie wydany po wejściu w życie znowelizowanej ustawy, to przedsiębiorca nie będzie miał prawa do pełnego odliczenia (chyba, że pojazd jest wykorzystywany wyłącznie do działalności gospodarczej). Natomiast w części, w której dokonano zapłaty raty leasingowej (zaliczki) na poczet umowy leasingu w okresie obowiązywania obecnych przepisów, podatnikowi przysługuje 100% VAT. Zatem jeśli np. w styczniu podatnik wpłaci 30% wartości leasingu tytułem zaliczki, w stosunku do tej części odliczy 100% podatku naliczonego.

Mirosław Michna, partner w dziale doradztwa podatkowego i szef zespołu doradców dla branży motoryzacyjnej KPMG w Polsce: Projekt zmian przepisów ustawy o podatku od towarów i usług w wersji z 23 grudnia 2013 r. uzależnia możliwość pełnego odliczenia podatku naliczonego – możliwego w przypadku samochodów z homologacją ciężarową (N1), oddawanych następnie w leasing – od łącznego spełnienia dwóch warunków. Po pierwsze – od wydania samochodów przed datą wejścia w życie projektowanych przepisów o zmianie ustawy VAT, a po drugie – pod warunkiem zarejestrowania umowy leasingu we właściwym urzędzie skarbowym do 30 marca 2014r. Oznacza to, że odbiór samochodu będącego przedmiotem umowy leasingu w marcu lub kwietniu wiąże się z ryzykiem, że przepisy ustawy wejdą w życie przed wydaniem samochodu i nie będzie możliwe skorzystanie ze 100% odliczenia.

Krzysztof Ugolik, starszy konsultant w firmie doradczej PwC, doradca podatkowy: Patrząc na treść projektu ustawy implementującej decyzję derogacyjną (przy założeniu, że w takim kształcie wejdzie ona w życie), w opisanej sytuacji podatnik nie miałby prawa do pełnego odliczenia VAT. Z treści przepisów przejściowych (art. 10 projektu) wynika, że warunkiem zachowania prawa do pełnego odliczenia VAT jest wydanie samochodu przed wejściem w życie znowelizowanej ustawy oraz zarejestrowanie umowy leasingu w odpowiednim urzędzie skarbowym do 30 marca 2014 r. Jeżeli podatnik otrzyma samochód do użytkowania po wejściu w życie nowych przepisów /…/ uniemożliwi to stosowanie pełnego odliczenia VAT-u od rat leasingowych.